Reviews

Jak dobrze wybrać nasz pokrowiec na sofę?

To jedna z decyzji, która może przyprawić o ból głowy. Elastyczna, duo, ochraniacz, narzuta czy pokrowiec na sofę z drewnianymi podłokietnikami? Jest mnóstwo modeli, które wprawiają nas w zakłopotanie w momencie wyboru. Tutaj pomożemy Ci w wyborze, lecz powinieneś wiedzieć, że to właśnie Ty jesteś najodpowiedniejszą osobą, aby wskazać jaki typ pokrowca dopasuje się do Twojej sofy najlepiej według rozmiaru, typu oraz objętości.

Pokrowce Elastyczne

Pokrowiec elastyczny pozwala całkowicie pokryć sofę w sposób szybki i łatwy. Tkanina, z którego jest wykonany jest elastyczna w poziomie, a pokrowiec jest wykonany z żakardu, który zapewnia dużą wytrzymałość. Pokrowce elastyczne są odpowiednie tylko dla sof, w których można wyjąć poduszki z siedziska, ponieważ zawierają elastyczną gumę wewnątrz pokrowca, która dociska materiał i zapewnia lepsze dopasowanie pokrowca do kształtu sofy i zapobiega jego przesuwaniu.

 

Pokrowce Multielastyczne

Najważniejszą charakterystyką materiału, z którego wykonane są pokrowce multielastyczne, jest elastyczność, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Pokrowce na sofy tkane z żakardu, które zapewniają dużą wytrzymałość i mają standardowe rozmiary. Polecane dla sof skórzanych lub z poduszkami przymocowanymi do siedziska, i dla tych, w których system mocowania pokrowców elastycznych nie jest odpowiedni. Polecamy również ten typ pokrowców dla sof z miękkimi podłokietnikami lub o dużej objętości. Te pokrowce zawierają kawałki pianki, które mocują pokrowiec do sofy, zapobiegając jego przesuwaniu.

 

SOFA USZAK

Sofa uszak to model, który posiada dwa horyzontalne podłokietniki wychodzące z oparcia na wysokości głowy: dostępne pokrowce na uszak: 1-osobowy. Elastyczne pokrowce na sofę uszak składają się z dwóch oddzielnych części: stelaża i poduszki. Multielastyczne pokrowce na sofę uszak składają się tylko z jednej części, która pokrywa całą sofę.

System Duo

Pokrowiec na sofę składa się z dwóch oddzielnych części, którymi można osobno przykryć stelaż i poduszki, aby w pełni wydobyć projekt Twojej sofy. Należy pamiętać, że ten pokrowiec System Duo jest kompatybilny tylko z sofami, w których poduszki siedziska nie są zamocowane i nie sięgają zbyt daleko poniżej oparcia (ten pokrowiec nie jest przeznaczony dla sof z wysuwanymi siedzeniami).

 

Pokrowce na szezlong

Wykonane z elastycznej lub multielastycznej tkaniny zależnie od modelu. Tym pokrowcem na Szezlong możesz całkowicie przykryć Twoją sofę szezlong. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po rozmiarach, który znajduje się wewnątrz każdego produktu. Zawiera 4 kawałki pianki, które mocują pokrowiec do sofy, zapobiegając jego przesuwaniu.

 

Pokrowce na szezlong (ochraniacz)

Ochraniacz podobnie jak pokrowce na szezlong składają się z 3 niezależnych części, które oddzielnie pokrywają podłokietniki oraz siedzisko i oparcie. Do wyboru dostępne są standardowe modele (pokrycie siedziska sofy bez podłokietników do 230-260cm) oraz modele XL (pokrycie siedziska sofy bez podłokietników do 270-300cm). Z niezależnym podłokietnikiem lewym lub prawym.

 

Ochraniacze na sofę 3-osobową

Ochraniacz na sofę to materiał składający się z 3 części, które oddzielnie pokrywają zarówno podłokietniki, jak i centralną część sofy (siedzisko i oparcie). To idealny produkt, aby pokryć sofę w szybki sposób, idealny dla sof prostych oraz o nieregularnych kształtach.

 

Pokrowce na łóżka składane

To pokrowce na sofę klik-klak lub na sofę z drewnianymi podłokietnikami wykonane z jednej części.

 

Pokrowce na fotel Relax

Pokrowce na fotel Relax, odpowiednie w przypadku foteli relax zmechanizowanych, w których podnóżek jest niezależny od siedziska, odpowiednie także dla foteli z podnóżkami (podnóżek wbudowany w fotel). Pokrowce te całkowicie pokrywają całą sofę relax i składają się z kilku części (patrz specyfikacje każdego modelu), dzięki czemu uzyskuje się optymalny efekt i bezkonkurencyjną użyteczność. Nie przesuwają się podczas korzystania z funkcji relax i są wykonane z różnych tkanin w różnej jakości:

Tkanina elastyczna: elastyczna tylko w poziomie. Zapewnia perfekcyjne dopasowanie do standardowych kształtów mebli.

Tkanina multielastyczna: elastyczna w pionie i w poziomie. Zapewnia perfekcyjne dopasowanie do mebli o różnych kształtach lub do foteli o większej objętości.

Tkanina Powercover: elastyczna i rozciągliwa w każdym kierunku. Zapewnia perfekcyjne dopasowanie do foteli o różnych kształtach dzięki swojej rozciągliwości.

Jeśli Twój fotel relax zawiera podnóżek (podnóżek wbudowany w fotel) możesz również zamocować ochraniacz na sofę relax dostępny w sekcji ochraniacze na sofy.

 

 

Pokrowce na krzesła

Pokrowce na krzesła, dostępne w standardzie siedzisko + oparcie, wykonane z tkaniny elastycznej, wieloelastycznej lub superelastycznej. (rozmiar siedzenia +/- 45x45cm).

 

Pokrowce na sofę IKEA

Te pokrowce na sofy Ikea są produkowane wyłącznie dla najlepiej sprzedających się modeli sof Ikea (moduł Kivik, sofa Kivik, sofa Ektorp i sofa Tidafors).. Sprawdź dostępne modele w tej sekcji.


Reviews

Masz wątpliwości?

Pomożemy Ci dobrać pokrowiec na sofę.

Product successfully added to the product comparison!